Servis için bize ulaşın

Klimanızın Tamire İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bazı durumlarda, cihazlarınızın bakımını ne kadar iyi yaparsanız yapın, er ya da geç özel ilgiye ihtiyaçları olacaktır. Klimanızın onarılması gerektiğine dair bu işaretleri kaçırmayın!

  • Üniteden sıcak hava esiyor. Bir klimanın amacı evinizdeki havayı soğutmaksa, sıcak hava bozuk bir kompresör veya soğutucu sızıntısı olabilir.
  • Klimadan veya üniteden su akıyor. Klima ünitenizdeki herhangi bir sızıntı, su birikintisi veya donma, büyük olasılıkla yoğuşma hattı tıkanıklığınız olduğunu söyler. Klima ünitenizin çevresinde herhangi bir şekilde fazla su fark ederseniz, en kısa sürede servis çağırmanız gerekir.
  • Klimam garip sesler çıkarıyor. Klimanız oldukça sessiz çalışmalıdır. Gıcırtı, gıcırdama, ızgara veya diğer yüksek sesleri duymaya başlarsanız, klimanızın bazı yerlerinin temizlenmesi veya sıkılması gerekebilir.
  • Klimamdan alışılmadık kötü kokular geliyor. Güçlü, keskin bir koku sistemdeki tel yalıtımının yandığını ve değiştirilmesi gerektiğini gösterebilir. Küf kokuları, kanal tesisatınızda küf, tıkalı yoğuşma tahliyesi veya kirli soğutma serpantinleri olduğu anlamına gelebilir.
  • Termostat düzgün çalışmıyor. Klima üniteniz kendini kapatmadan önce kısa süreler boyunca çalışıyorsa veya tamamen açılmıyorsa, bu termostatın tam kapasite çalışmadığının bir göstergesi olabilir.
  • Elektrik faturaları normalden yüksek. Bu sorunun nedeni, bozuk bir termostat anahtarı, klima sisteminizin kanalındaki sızıntılar veya klima ünitesinin yüksek yaşı gibi birçok sorundan biri olabilir.

 

Özetlemek gerekirse, tamamen normal olmayan bir şey fark ederseniz veya koklarsanız, hemen bir klima uzmanını aramanın tam zamanı!

 

Bir cevap yazın

1