Servis için bize ulaşın

Klimalarda Filtre Temizliği Önemli Mi ?

Bir klimanın filtreleri, bobinleri ve kanatçıkları, ünitenin hizmet yılı boyunca etkin ve verimli bir şekilde çalışması için düzenli bakım gerektirir. Gerekli bakımın ihmal edilmesi, enerji kullanımı istikrarlı bir şekilde artarken klima performansında sürekli bir düşüş sağlar. Konforunuzu ve klimanızın verimliliğini artırmaya yardımcı olacak daha fazla yol için Sam-Tek Klima – Kombi Teknik Servis’i ile iletişime geçin.

Kirli, tıkanmış bir filtreyi temiz bir filtreyle değiştirmek klimanızın enerji tüketimini %5 ila %15 oranında azaltabilir..

Klimanızın verimini sağlayacak en önemli bakım görevi filtrelerini rutin olarak değiştirmek veya temizlemektir. Tıkalı, kirli filtreler hava akışı miktarını azaltır ve sistemin verimliliğini önemli ölçüde azaltır. Ek olarak, hava akışı engellendiğinde, hava filtreyi atlayabilir ve kirleri doğrudan evaporatör serpantininde biriktirebilir ve serpantinin ısı emme kapasitesini bozabilir.

 

img

Konforunuzdan Vazgeçmeyin ! 

Klimanızın düzenli bakımdan daha fazlasına ihtiyacı olduğunda, örneğin iç ortam sıcaklığını rahat bir seviyeye düşürmediğinde, profesyonel bir servis teknisyeni ile anlaşın. İyi eğitimli bir teknisyen, klima sisteminizdeki sorunları bulup çözecektir.

1